Posvícenský průvod

Zveme všechny členy střediska k účasti na sobotním posvícenském průvodu.
Letošní rok je zvláštní tím, že celý průvod je motivován první republikou, my jdeme klasicky ve skautském kroji 
Sraz v sobotu 20. října ve 13:45 před Penny marketem

Indiánské léto

Ahoj, rádi bychom vás a vaše oddíly pozvali na Indiánské léto 2018. Tato tradiční okresní akce se uskuteční v sobotu 6. října u hájenky na Kosové u Moravských Budějovic.
Akce je určená pro vlčata, světlušky, skauty a skautky, nicméně ani starší nemusí smutnit. Ty máme v plánu zapojit do příprav a organizace samotné akce a měli by svůj vlastní program už v pátek odpoledne a večer. Věková kategorie benjamínků se může zúčastnit akce také, ale se svým vlastním doprovodem, který s nimi bude po celé trvání akce.
Jak už se vlčata a světlušky dozvěděli na okresním kole ZVaSu, tak celá akce bude motivována vznikem skautingu v ČR i ve světě.
Více informací na: il2018.orlicemb.cz

Předávání Sedmikrásky

Již tuto sobotu v 16:00 proběhne předání nejvyššího světluškovského ocenění – Sedmikrásky. Přijďte Rainbow podpořit i vy, po předání v kapli sv. Anny jste zváni na následné posezení do klubovny  ⚜️

Vánoční akce

Na letošní Vánoce naše skautské středisko pořádá tři akce:

1) vánoční besídku 23. 12. v DDM (informace níže)

2) krmení zvěře dopoledne 24. 12.

3) střediskové bruslení 26. 12.

K besídce si můžete přečíst informace přímo od organizátorů:

i letos se poslední den před Vánoci – to jest 23.12. (sobota) koná v prostorách moravskobudějovického DDM tradiční Vánoční besídka našeho střediska.

Sraz: v 15:30 v DDM v sobotu 23. 12.  Příchod doporučujeme tak o 10-15 minutek dřive.

Konec: tentýž den v 17:30 pro mladší patnácti let, starší budou pokračovat do 19:00

Co s sebou: přezuvky, hrneček na čaj, kroj (či skautské tričko a šátek), cukroví (1 malá krabička s cca 10 ks za celou rodinu; víc nenoste, zbytečně nám na konci zbývá), případný kostým na divadlo a to nejdůležitější – dárky pod stromeček pro své skautské kamarády 🙂

Co se bude dít? Společně si představíme krátká divadla, která trénujete na schůzkách, zazpíváme koledy, ochutnáme cukroví a rozdáme si dárky.

Informace o krmení zvěře a bruslení naleznete též v příloze  na plakátu