Náš oddíl

Naše smečka patří do skautského střediska Moravská orlice v Moravských Budějovicích. Oddíl se skládá ze tří šestek – z Modré, ze Zelené a z Červené – a z oddílové rady.

Schůzky
Probíhají každý pátek od 16:00 – 17:30 v klubovně v Moravských Budějovicích na ulici Blahoslavova 1697.

Obvykle jednou za měsíc probíhá větší akce ve formě prodloužené schůzky či vícedenní výpravy. Na takovou jsou vlčata i jejich rodiče vždy předem upozorněni.

Do oddílu je možné přidat se celoročně, stačí jen dorazit na schůzku nebo kontaktovat někoho z vedoucích. Až pokud bude zájemce činnost ve smečce zajímat a osvědčí se jako dobrý budoucí člen je potřeba podat přihlášku, kterou obdrží na schůzce od vedoucího.

Jak to vše začalo

V září 1996 vznikla modrá šeska vlčat při smíšeném 4. oddílu. Od ledna následujícího roku se vlčata přidala k nově vzniklému 5. chlapeckému oddílu Hvězda. Počet členů šestky kolísal, až se na samotném konci století ustálil na deseti členech, jenže slibný vývoj skončil radikálním útlumem aktivit v roce 2001. Zlom nastal v září 2005 po veleúspěšném náboru, kdy vznikla druhá šestka v barvě zelené. V lednu 2006 pak formálně vznikl nový oddíl střediska – 1. vlčácká smečka s názvem Sirius. Za další rok vznikla třetí šestka v barvě Červené.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.