Archiv pro měsíc: Červenec 2022

Přípravy na tábor 2 – Zdraví a Hygiena

Pokud jsou zdravotní komplikace, tak jak jste se mohli dozvědět v předchozím příspěvku, řeší je zdravotník. Pokud máte nějaké dlouhodobé, tak vše se naše zdravotnice už dozvěděla ze zdravotních posudků a léky, které dlouhodobě užíváte bude mít u sebe a bude kontrolovat, že si je pravidelně berete (pokud to je jinak, tak na základě domluvy s rodiči).

Ale jestli trpíte občas bolením hlavy nebo podobnými nepříjemnostmi, ale nemáte nařízeno pravidelné užívání nějakého léku, neberte si ho s sebou vůbec! Pokud nastane nějaká nepříjemnost, táborová lékárna je bohatě zásobena a i když může mít vlče vlastní lékárničku léky by v ní být neměly! a už vůbec ne bez vědomí vedoucího
(v lékárničce vlčete je užitečné mít náplasti, malou dezinfekci, Fenistil, nůžtičky, rychloobvaz, trojcípý šátek atd., ale nic, co by se mělo polykat)
Stan zdravotníka bude nonstop v provozu a označen červeným křížem a hned na začátku tábora budete všichni vědět, kde ho najít 😊

Co se hygieny týče – základem je mýdlo, šampon, kartáček na zuby a pasta, zásoba toaletního papíru na 14 dní a dostatečná zásoba ponožek a spodního prádla.
Všechna tahle kosmetika by měla být co nejvíce organická, jak sprchování, tak praní a čištění zubů – všechno se rovnou splachuje do potoka, co teče pod tábořištěm.
Ráno i večer je vyhrazený čas na hygienu, pravidelně se koupeme v rybníce (nenechtě doma plavky!) a připravte se na to (zvlášť nováčci 😊) že každé vlče se aspoň 1x denně -> po ránu po rozcvičce celé namočí v rybníce (i s vlasy). Je to kvůli hygieně i preventivnímu otužování.

Špinavého prádla na táboře bývají hromady, ale my jsme zvyklí si ho umět sami vyprat, když s tím nemáte zkušenosti, domluvte se s některým z vedoucích nebo starších vlčat, jestli má čas a mohl by jít s vámi prát prádlo. K tomu je potřeba dobré PŘÍRODNÍ mýdlo na praní prádla (ideálně Jelen, kterým můžete umýt i sebe a netahat tak s sebou ještě i sprcháč) a kartáček na největší nečistoty.

Nepere se každý den, takže rozhodně si vezměte i dostatek sáčků a tašek na špinavé prádlo, ať se nepovaluje v kufru mezi tím čistým!

Toaletní papír si vezměte tak, aby vám na 14 dní vystačil (když to nevyjde, dá se to řešit 😀 na listí vás nenecháme). Ideálně si ho zabalte do sáčku, aby v podsadě nezvlhl. Nejlepší je papír celý z role rozmotat a vložit do nepromokavého, neprodyšně uzavíratelného sáčku (tak aby neměla voda šanci se k němu dostat) = zabere tak méně místa a krásně se vejde do kufru.

Přípravy na tábor 1 – Bezpečnost

Na tábor odjíždíme v sobotu, takže v se tu na webu objeví ještě pár užitečných rad, co se mohou hodit při balení na tábor. Seriál začneme tím, co je na táboře nejdůležitější – BEZPEČNOST (aneb jak se připravit z domu, bude toho ještě mnohem víc, ale to vám poví až vedoucí na táboře)

Vzhledem k tomu, že budeme bydlet v divočině, je důležité, nezapomenout se chránit před hmyzem, protože takové celotáborové škrábání je dost nepříjemné a to nemluvíme o tahání klíšťat. Tedy první rada:
1. nezapomeňte velkou zásobu repelentu

Repelent se nikdy nestříká v blízkosti podsad se stany 😒 – ty jsou totiž impregnované (ošetřeny tak, aby byly voděodolné) a když se do nich repelent dostane, snadno tu impregnaci naruší a do stanu začne zatýkat. Druhá rada:
2. pamatujte na použití repelentu daleko od podsady a pokud do stanu začne zatýkat, okamžitě to oznamte

Pokud je jakýkoli problém zdravotní, tak i když většina vedoucích má zdravotnický kurz, obracejte se rovnou na táborovou zdravotnici Áďu – ta vede světlušky a je zároveň i zdravotní sestřička, nemusíte se jí bát, dokáže si poradit skoro se vším
3. dobrý zdravotník je poklad 😊

A celý tým vedoucích zvládá provoz tábora a všechny možné problémy, které by se tam mohly udát, jak nejlépe může 😊. A mají telefony, kdyby bylo potřeba se poradit s někým z venčí, nebo dát vědět domů rodičům, ale na samotném tábořišti signál ani elektřina nejsou – proto si tam ani vy neberte nic, co by potřebovalo dobýt
4. je zakázáno – protože je to naprosto zbytečné – s sebou brát MOBIL, NOTEBOOK, TABLET, CHYTRÉ HODINKY, POWERBANKU…nebo cokoli, co se musí nabíjet 🤷‍♀️

Čelovku nebo fitness náramek mějte nabytý před odjezdem na tábor tak, aby vám 2 týdny vydrželi a nic víc nepotřebujete – ani na to nebudete mít čas 😉