Vybavení na schůzky a výpravy

Výbava na schůzky

 1. Pokrývka hlavy (nejlépe vlčácká nebo skautská kšiltovka – tu můžeš mít na hlavě i při pokřiku, v zimě samo teplou čepici)
 2. Oddílové tričko (když je zima, tak se obléct pod něj, ale snaž se ho vždycky mít nahoře, schovat se dá až pod bundu. Pokud ho nemáš, řekni si vedoucímu – dá se koupit za 80,- – aspoň jako čisté modré tričko si můžete vzít vždycky. Tak 2x do roka máme schůzku, kdy si je společně barvíme)
 3. Oddílový šátek (to je zvláštní věc – navíc naše smečka má úplně jiný, než jakákoli jiná vlčata v Česku. Nemá ho každý hned od začátku a nedá se koupit, ten ti můžou členové smečky jen po zásluze darovat)
 4. Stezka (takový zvláštní sešit, který tě povede stezkou džunglí, kterou zdolává každý člen smečky. Jsou v ní úkoly, které prověří tvé schopnosti a za dokončení všech 3 stupňu se dostaneš ke zvláštním výzvám 3 Bílých tesáků)
 5. Deník (stačí i obyčejný sešit, ale lepší je v pevných deskách, protože ne vždycky najdeme vhodné místo na psaní, navíc takový deník se hůř zmačká. Na schůzkách si do něj píšeme poznámky během her, malujeme obrázky a mapy. Doma si do něj můžeš zaznamenat plnění odborek a zvláštních úkolů, nebo poznámky o chystané výpravě)
 6. Psací potřeby (nejlepší je pero nebo propiska – nemusíš je ořezávat)
 7. Uzlovačka (nejméně 50 cm dlouhý kus provazu, který je cca půl centimetru široký v průměru. Hodně často zkoušíme vázat různé uzly, ohraničujeme svázanými uzlovačkami místo ke hrám nebo občas děláme dřevo vazby – je to moc důležitá věc)
 8. Kapesní nůž (ten nepotřebujeme na každé schůzce – nevadí, když ho nemáš nebo zapomeneš, občas nastane chvilka, kdy je potřeba zkrátit provázek, nakrájet jablko nebo udělat špičku na tužce nebo opíkáčku, používá se jen, když řekne vedoucí vlk, jinak zůstává vždy v batohu)
 9. Pití (jídlo na schůzku nenosíme, pokud někdo s sebou svačinu má, sní si ji až po schůzce, ale pauzy na pití jsou důležité, zvlášť v létě když jsme mimo klubovnu. Proto s sebou vždycky nos půl litrovou lahev s vodou – když máš obyčejnou vodu hodí se i k opláchnutí obličeje, umytí rukou nebo špinavého nože. Vždy mysli na to, že ji můžeš takhle použít – šťáva nebo limonáda je někdy až nepraktická)
 10. Tohle všechno sbalené do jednoho batohu

Oblečení si vezmi podle počasí ale nikdy nevynechej dobré boty na běhání, protože není snad jediná schůzka v roce, na které bychom ani jednou neběhali – ať jsou hlavně pohodlné a vhodné podle počasí. Když bude pršet, jsou nej nepromokavé pohory – gumáky je lepší nechat doma.

Věci na výpravy

Jednodenní výpravy zahrnují všechno, co je potřeba nosit na schůzku + navíc větší svačinu, záleží na délce akce (hlavně pomáhej rodičům při její přípravě 🙂 )

Vícedenní výpravy

 1. Všechny věci, co jsou potřeba na schůzku
 2. Spacák (teplý spacák vhodný i na spaní venku, tam ovšem nespíme jindy než v letních měsících. Pokud si nejste jistí, zeptejte se vedoucího, kde se bude spát, nebo to najdete v informacích k výpravě)
 3. Karimatka 
 4. Oblečení na spaní
 5. Vhodné oblečení na ven (koukněte se na předpověď počasí, také se rozhoduje podle toho, jaké je zrovna roční období, na co určitě nezapomínejte jsou dobré boty – to je základ. Musejí být pohodlné, vhodné do terénu, nejlíp už prošlápnuté)
 6. Dostatek spodního prádla a sáček na to špinavé spodní prádlo
 7. Přezůvky
 8. Velkou láhev na pití (větší, než co nosíme ne schůzky – ale pozor, aby si ji unesl. Zeptej se vedoucího, jestli bude možnost pravidelně vodu doplňovat a podle toho si vezmi buď 1l nebo 1,5l ideálně s čistou vodou, sladká limonáda žízeň neuhasí a nedá se použít např. na vaření nebo na první pomoc při zranění)
 9. Pláštěnka (skaut je sice nepromokavý, ale v extrémních případech se může hodit)
 10. Dobré a pohodlné boty (ještě jednou to je základ! a nezapomeň ani na náhradní ponožky)
 11. Malý batoh (abys mohl odhodit krosnu třeba v ubytování a do tohoto batůžku si sbalit svačinu, pití, nůž a trochu náhradního oblečení až půjdeme prozkoumávat okolí místa, kam jedeme na výpravu)
 12. Peníze (kolik to bude, bude vždy psáno v informačním e-mailu)
 13. Hygienické potřeby (kartáček, pasta, hřeben, malý ručník)
 14. Balíček kapesníků (protože rýma je zákeřná)
 15. Svítilna (nejlépe čelovka, ať máš volné ruce 🙂 )
 16. Lžíce (pokud jsi fajnšmekr vezmi si i vidličku, ale s kapesním nožem se dá se lžící zdlábnout skoro všechno)

Ať to stojí co to stojí – měj to vždycky sbalené v jednom batohu – to znamená, že občas se tam nevejdou plyšáci nebo porce sladkostí navíc 😀 ale vlče se s takovou ztrátou na víkend dokáže vypořádat, no ne? 🙂