Archiv pro měsíc: Září 2021

Indiánské léto

V sobotu 2. října si trochu zasoutěžíme v šestkách na celodenní akci ve Velkém Meziříčí, pojedeme autobusem, který objednává středisko.
Odjezd je ze zastávky Urbánkova v MB https://mapy.cz/s/fedejupeba (stejná zastávka jako odkud odjíždíme na tábor) v 7:50 se uvidíme na místě 🙂
Vyzvednout si vás rodiče budou moci v 18:00 na té samé zastávce – nakonec NE u klubovny

Co nás čeká? kánoe, GPS orientace, vodní turbína, výhled na město, zmrzka, ohně, závody lodiček, lanové překážky a na závěr velká bojovka s hadrkoulemi.
S sebou nezapomeňte klasické vybavení na 1 denní výpravu (kdo má zrovna hlavu děravou, tak seznam najdete tady na stránkách v záložce „Pro členy“ -> „Potřebné vybavení“) + svačinu na celý den a náhradní oblečení
Je potřeba donést k autobusu vyplněný lísteček, že můžete na akci jet, ten je v příloze k tomuto příspěvku 🙂

město Velké Meziříčí

Prodloužená schůzka

V pátek 1. října zůstaneme společně v doupěti o hodinu a půl déle, končit budeme až v 19:00.
Bude to schůzka hlavně pracovní = s sebou oblečení, které si můžete zašpinit (ovšem oddílové tričko nevynechat) a výjimečně také svačinu.

Tričková schůzka

Na schůzce tento pátek 24. záři 2021 se budou vyrábět oddílová trička – ne na všechny, co jste byli s námi na náborech máme kontakt na rodiče, proto pokud se malým nováčkům líbilo na náborové schůzce natolik, že přijdou i na tuto schůzku, budou si moci vyrobit naše modré tričko (poplatek za něj 85,- už je máme přímo v klubovně). Členové smečky jej nosí na každou schůzku 🙂 – bude se tedy hodit

Přihlášky pro benjamínky

Pro všechny, kteří k nám přišli z 11. oddílu Skřítků, není potřeba vyřizovat novou přihlášku, převod členů již proběhl, teď už jste ve smečce s námi 🙂 i ve SkautIS (skautském systému).

Přihlášky – pro nováčky :)

Pro to, abyste se stali novými členy našeho oddílu / smečky je třeba jako první krok vyplnit přihlášku do Junáka (česká organizace skautů).
To jde provést 2 způsoby:

 1. vytisknout a vyplnit papírovou přihlášku a donést ji na další schůzku
  (najdete ji v příloze)
 2. vyplnění e-přihlášky
  na oddílový mail (sirius@skaut.cz) zašlete jméno a příjmení dítěte a jméno a příjmení jednoho z rodičů, který pak bude přihlášku podepisovat
  vedoucí oddílu nebo jeho zástupce pak pomocí SkautIS (skautský informační systém mezi jeho mnoha funkcemi je také registrace členů) založí elektronickou přihlášku a pošle ji zpátky k vyplnění
  Vše proběhne online, nic není potřeba tisknout a nosit s sebou

Prokázání bezinfekčnosti na schůzkách

Jakými způsoby lze prokazovat bezinfekčnost na dalších schůzkách v září:
Především body 3 a 5 jsou novinkou, protože vznikla výjimka pro volnočasové aktivity, antigenní testy ze školy budou platit na schůzky, pokud škola nevydává potvrzení, je možno ho nahradit vlastním čestným prohlášením – vzor najdete přiložený.

 1. potvrzení o prodělaném onemocnění COVID-19 (od prvního pozitivního testu neuplynulo více než 180 dnů)
 2. předložení potvrzení ze školy nebo od zaměstnavatele o absolvovaném antigenním nebo PCR testu nejdéle před 7 dny (pozn.: 7 dnů platí i u antigenu, ale pouze pro spolkovou a volnočasovou činnost, jinde (např. v restauraci) platí u antigenu nadále pouze 72 hodin)
 3. předložení potvrzení z veřejného testovacího místa o absolvovaném antigenním testu s negativním výsledkem, nejdéle před 7 dny (pozn. viz o bod výše)
 4. čestné prohlášení od zákonného zástupce (nebo vlastní u osoby starší 18 let) o absolvovaném antigenním nebo PCR testu ve škole nebo školském zařízení s negativním výsledkem, nejdéle před 7 dny
 5. absolvuje před zraky vedoucí/ho na začátku setkání před kontaktem s ostatními účastníky antigenní test zakoupený v lékárně, s negativním výsledkem (i zde platnost 7 dnů pro činnost v dané jednotce)