Archiv rubriky: Tábor

Přípravy na tábor 2 – Zdraví a Hygiena

Pokud jsou zdravotní komplikace, tak jak jste se mohli dozvědět v předchozím příspěvku, řeší je zdravotník. Pokud máte nějaké dlouhodobé, tak vše se naše zdravotnice už dozvěděla ze zdravotních posudků a léky, které dlouhodobě užíváte bude mít u sebe a bude kontrolovat, že si je pravidelně berete (pokud to je jinak, tak na základě domluvy s rodiči).

Ale jestli trpíte občas bolením hlavy nebo podobnými nepříjemnostmi, ale nemáte nařízeno pravidelné užívání nějakého léku, neberte si ho s sebou vůbec! Pokud nastane nějaká nepříjemnost, táborová lékárna je bohatě zásobena a i když může mít vlče vlastní lékárničku léky by v ní být neměly! a už vůbec ne bez vědomí vedoucího
(v lékárničce vlčete je užitečné mít náplasti, malou dezinfekci, Fenistil, nůžtičky, rychloobvaz, trojcípý šátek atd., ale nic, co by se mělo polykat)
Stan zdravotníka bude nonstop v provozu a označen červeným křížem a hned na začátku tábora budete všichni vědět, kde ho najít 😊

Co se hygieny týče – základem je mýdlo, šampon, kartáček na zuby a pasta, zásoba toaletního papíru na 14 dní a dostatečná zásoba ponožek a spodního prádla.
Všechna tahle kosmetika by měla být co nejvíce organická, jak sprchování, tak praní a čištění zubů – všechno se rovnou splachuje do potoka, co teče pod tábořištěm.
Ráno i večer je vyhrazený čas na hygienu, pravidelně se koupeme v rybníce (nenechtě doma plavky!) a připravte se na to (zvlášť nováčci 😊) že každé vlče se aspoň 1x denně -> po ránu po rozcvičce celé namočí v rybníce (i s vlasy). Je to kvůli hygieně i preventivnímu otužování.

Špinavého prádla na táboře bývají hromady, ale my jsme zvyklí si ho umět sami vyprat, když s tím nemáte zkušenosti, domluvte se s některým z vedoucích nebo starších vlčat, jestli má čas a mohl by jít s vámi prát prádlo. K tomu je potřeba dobré PŘÍRODNÍ mýdlo na praní prádla (ideálně Jelen, kterým můžete umýt i sebe a netahat tak s sebou ještě i sprcháč) a kartáček na největší nečistoty.

Nepere se každý den, takže rozhodně si vezměte i dostatek sáčků a tašek na špinavé prádlo, ať se nepovaluje v kufru mezi tím čistým!

Toaletní papír si vezměte tak, aby vám na 14 dní vystačil (když to nevyjde, dá se to řešit 😀 na listí vás nenecháme). Ideálně si ho zabalte do sáčku, aby v podsadě nezvlhl. Nejlepší je papír celý z role rozmotat a vložit do nepromokavého, neprodyšně uzavíratelného sáčku (tak aby neměla voda šanci se k němu dostat) = zabere tak méně místa a krásně se vejde do kufru.

Přípravy na tábor 1 – Bezpečnost

Na tábor odjíždíme v sobotu, takže v se tu na webu objeví ještě pár užitečných rad, co se mohou hodit při balení na tábor. Seriál začneme tím, co je na táboře nejdůležitější – BEZPEČNOST (aneb jak se připravit z domu, bude toho ještě mnohem víc, ale to vám poví až vedoucí na táboře)

Vzhledem k tomu, že budeme bydlet v divočině, je důležité, nezapomenout se chránit před hmyzem, protože takové celotáborové škrábání je dost nepříjemné a to nemluvíme o tahání klíšťat. Tedy první rada:
1. nezapomeňte velkou zásobu repelentu

Repelent se nikdy nestříká v blízkosti podsad se stany 😒 – ty jsou totiž impregnované (ošetřeny tak, aby byly voděodolné) a když se do nich repelent dostane, snadno tu impregnaci naruší a do stanu začne zatýkat. Druhá rada:
2. pamatujte na použití repelentu daleko od podsady a pokud do stanu začne zatýkat, okamžitě to oznamte

Pokud je jakýkoli problém zdravotní, tak i když většina vedoucích má zdravotnický kurz, obracejte se rovnou na táborovou zdravotnici Áďu – ta vede světlušky a je zároveň i zdravotní sestřička, nemusíte se jí bát, dokáže si poradit skoro se vším
3. dobrý zdravotník je poklad 😊

A celý tým vedoucích zvládá provoz tábora a všechny možné problémy, které by se tam mohly udát, jak nejlépe může 😊. A mají telefony, kdyby bylo potřeba se poradit s někým z venčí, nebo dát vědět domů rodičům, ale na samotném tábořišti signál ani elektřina nejsou – proto si tam ani vy neberte nic, co by potřebovalo dobýt
4. je zakázáno – protože je to naprosto zbytečné – s sebou brát MOBIL, NOTEBOOK, TABLET, CHYTRÉ HODINKY, POWERBANKU…nebo cokoli, co se musí nabíjet 🤷‍♀️

Čelovku nebo fitness náramek mějte nabytý před odjezdem na tábor tak, aby vám 2 týdny vydrželi a nic víc nepotřebujete – ani na to nebudete mít čas 😉

Přípravy na tábor – Posudek o zdravotní způsobilosti

Odjezd na palubě lodi královny Alžběty z Yorku nás čeká už za pouhých 19 dní a 3 hodiny! (odpočítávadlo najdete na stránkách 🙂 )

Nezapomeňte ovšem doložit to, že se můžete nalodit potvrzením od vašeho lékaře – je nutné odevzdat jím potvrzený formulář (co nejdříve, někdy je těžké získat termín a ještě začíná doba dovolených, takže vy sami můžete být s rodiči pryč). Vzor toho formuláře najdete v příloze a dodejte jej co nejdříve – tedy ti, co to ještě neudělali, nebo ho nemají z loňska (platnost tohoto posudku je na 2 roky).

Můžete zavolat Vendelínovi, Migi, nebo ho donést po dohodě do klubovny 🙂

Jak se připravit na předtáborovku?

Předně – mějte všechno sbaleno v jedné krosně, kterou dokážete unést = žádné zbytečnosti 🙂 – a ani nic zvláštního potřebovat nebudete – vlastně jen věci, co už znáte ze seznamu tady na stránkách. Pro připomenutí koukněte vpravo nahoře „Pro členy“ -> „Potřebné vybavení“

Nezapomeňte nic z toho, co je tam napsáno a jako vždycky ne že v tom necháte mamku s taťkou samotné vy plantážníci! Zkuste to jak Mluvka, co si vždycky ten seznam vytiskne a pomáhá s balením a kontrolou 🙂

Zatím se ještě netěšte na podsady, budeme spát ve zděné budově, co se jmenuje TZ Junior, kdybyste si ji chtěli předem omrknout, tak si ji můžete najít tady ZÁKLADNA.

A s těmi zbytečnostmi je to myšleno vážně – základna je 5 km od železniční stanice, takže si tam ty batohy budeme muset donést sami, ale žádný strach, s vedoucími vám ten batoh trochu odlehčíme a kdyby přišli nějaké zdravotní problémy, jako extrémně bolavé nohy, tak vás tam donesem i s batohem 😀

A kdyby cokoli pište a volejte Vendelínovi nebo dejte vědět na oddílový mail sirius@skaut.cz

Venkovní okolí Táborové Základy Junior

Předtáborová výprava

Pro ty, co jedou na tábor 🙂 na emailu už se všichni intenzivně hlásíte 🙂 bohužel pro ty, kteří nejedou to znamená, že se ruší schůzka, tedy v pátek 17. 6. schůzka nebude. Uvidíme se tak až na poslední schůzce letošního roku 24. 6.

Krátký souhrn k předtáborové výpravě:

Pozvánka na táborovou výpravu odeslaná v mailu

Celá předtáborovka je vlastně takový úvod do tábora, prožijeme už začátek táborového příběhu, vyzkoušíte si v malém věci, které budeme na táboře dělat (na příklad: pokud se na táboře budeme snažit zlepšit fyzičku a výdrž na cestách přírodou, čeká nás na předtáborovce hodně chození a balení batohu) a rozdělíme se do týmů, ve kterých budete potom celý tábor soutěžit 🙂

Nezapomeňte, že na tábor i na předtáborovku jedeme se Světluškami 🙂 takže bude o to více hromadných velkých her!

Detaily pro účastníky tábora k předtáborovce

Je to příprava na letní tábor, rozehrává se v ní příběh a pro všechny účastníky tábora je velmi vhodné aby jeli (téměř povinné 😊 ). Výprava bude společná s 6. rojem světlušek.

Termín: 18.6. – 19.6. (pátek – sobota)
Začátek: hned po normální schůzce v pátek (17:30)
Ukončení: v sobotu v 19:00 v naší klubovně v MB (pokud budou děti moci jít domů samy, prosím o zvláštní lísteček s potvrzením – nestačí ten co kluci donesli na začátku kvůli schůzkám)

Cena výpravy je: 150 KČ (zahrnuje stravování od pátku večer a celou sobotu, dopravu vlakem a materiál na hry a odměny) Peníze za výpravu prosím až 18.6. před výpravou.

Co s sebou:

  1. zavařovací skleničku (malou nebo střední)
  2. spacák a karimatku
  3. oddílové tričko a šátek (pokud jej vlče má)
  4. oblečení na spaní
  5. sportovní oblečení na ven co si může umazat (dle počasí)
  6. dostatek spodního prádla
  7. láhev na pití (cca litrovou – bude možnost si pití doplnit a více jak litr se dětem zbytečně pronese)
  8. pláštěnka
  9. pevné a pohodlné boty
  10. malý batoh
  11. hygienické potřeby (kartáček, pasta, hřeben)
  12. balíček kapesníků
  13. svítilna, nejlépe čelovka
  14. zavírací nůž
  15. lžíce

Vzhledem k tomu, že před tím proběhne normální schůzka prosím i věci na schůzku.

Všechny věci mějte důkladně sbalené v JEDNOM BATOHU – jenom věci na spaní a karimatku se spacákem můžete nechat mimo