Archiv autora: admin

Přespávačka 14.-15.10.2022

Jak jste si mohli všimnout v kalendáři, čeká nás tento víkend další přespávačka v klubovně. Na tuhle vám moc doporučujeme přijít = hlavně všem nováčkům 😉

Nahlašovat na přespávačku se můžete rovnou obvyklým způsobem na adresu sirius@skaut.cz
Sejdeme se na schůzce v 16:00 -> všechny věci už mějte s sebou

Bude možnost se odpoledne zúčastnit posvícenského průvodu, na to je dobré nezapomenout šátek a kroj/oddílové tričko.

Dobrý lov a v pátek na viděnou

Indiánské léto v Lukách nad Jihlavou

O téhle akci už jste určitě hodně slyšeli, ale vzhledem k tomu, že byla přespávačka, tak ji na web přidáváme až teďka. Čas na nahlášení je do neděle 2.10. (a pak piště Vendelínovi, opozdilci se většinou dají někam vměstnat, když jich není plný autobus 🙂 )

Tak milí plantážníci, těšte se do Stínadel 🙂

Plakát na akci

Přespávačka 30.9. – 1.10.

Milí plantážníci,
čeká nás letošní první přespávačka, tak se na ni připravte a plyšáky nechte doma 🙂

Zahájení: na schůzce (u klubovny) v 16:00 – kdo nemůže, tak stejně na schůzku přijďte 🙂

Vybavení: Všechny věci, co jsou potřeba na výpravu s přespáním (najdete tady na stránkách: pro členy -> vybavení na schůzky a výpravy) + svačina a večeře na pátek a snídani na sobotní ráno

Ukončení: u klubovny v 9:00

Budeme se těšit 🙂 – Dobrý lov!

První schůzka v pátek 2.9.

Tak za 3 dny = v pátek už se sejdeme na první schůzce letošního roku 🙂 čas i místo zůstávají stejné

Každý pátek 16:00 – 17:30, zpravidla v klubovně

A pokud bude nějaká změna, nebojte, budeme vás informovat
a už se na vás moc těšíme 🙂

Přípravy na tábor 2 – Zdraví a Hygiena

Pokud jsou zdravotní komplikace, tak jak jste se mohli dozvědět v předchozím příspěvku, řeší je zdravotník. Pokud máte nějaké dlouhodobé, tak vše se naše zdravotnice už dozvěděla ze zdravotních posudků a léky, které dlouhodobě užíváte bude mít u sebe a bude kontrolovat, že si je pravidelně berete (pokud to je jinak, tak na základě domluvy s rodiči).

Ale jestli trpíte občas bolením hlavy nebo podobnými nepříjemnostmi, ale nemáte nařízeno pravidelné užívání nějakého léku, neberte si ho s sebou vůbec! Pokud nastane nějaká nepříjemnost, táborová lékárna je bohatě zásobena a i když může mít vlče vlastní lékárničku léky by v ní být neměly! a už vůbec ne bez vědomí vedoucího
(v lékárničce vlčete je užitečné mít náplasti, malou dezinfekci, Fenistil, nůžtičky, rychloobvaz, trojcípý šátek atd., ale nic, co by se mělo polykat)
Stan zdravotníka bude nonstop v provozu a označen červeným křížem a hned na začátku tábora budete všichni vědět, kde ho najít 😊

Co se hygieny týče – základem je mýdlo, šampon, kartáček na zuby a pasta, zásoba toaletního papíru na 14 dní a dostatečná zásoba ponožek a spodního prádla.
Všechna tahle kosmetika by měla být co nejvíce organická, jak sprchování, tak praní a čištění zubů – všechno se rovnou splachuje do potoka, co teče pod tábořištěm.
Ráno i večer je vyhrazený čas na hygienu, pravidelně se koupeme v rybníce (nenechtě doma plavky!) a připravte se na to (zvlášť nováčci 😊) že každé vlče se aspoň 1x denně -> po ránu po rozcvičce celé namočí v rybníce (i s vlasy). Je to kvůli hygieně i preventivnímu otužování.

Špinavého prádla na táboře bývají hromady, ale my jsme zvyklí si ho umět sami vyprat, když s tím nemáte zkušenosti, domluvte se s některým z vedoucích nebo starších vlčat, jestli má čas a mohl by jít s vámi prát prádlo. K tomu je potřeba dobré PŘÍRODNÍ mýdlo na praní prádla (ideálně Jelen, kterým můžete umýt i sebe a netahat tak s sebou ještě i sprcháč) a kartáček na největší nečistoty.

Nepere se každý den, takže rozhodně si vezměte i dostatek sáčků a tašek na špinavé prádlo, ať se nepovaluje v kufru mezi tím čistým!

Toaletní papír si vezměte tak, aby vám na 14 dní vystačil (když to nevyjde, dá se to řešit 😀 na listí vás nenecháme). Ideálně si ho zabalte do sáčku, aby v podsadě nezvlhl. Nejlepší je papír celý z role rozmotat a vložit do nepromokavého, neprodyšně uzavíratelného sáčku (tak aby neměla voda šanci se k němu dostat) = zabere tak méně místa a krásně se vejde do kufru.

Přípravy na tábor 1 – Bezpečnost

Na tábor odjíždíme v sobotu, takže v se tu na webu objeví ještě pár užitečných rad, co se mohou hodit při balení na tábor. Seriál začneme tím, co je na táboře nejdůležitější – BEZPEČNOST (aneb jak se připravit z domu, bude toho ještě mnohem víc, ale to vám poví až vedoucí na táboře)

Vzhledem k tomu, že budeme bydlet v divočině, je důležité, nezapomenout se chránit před hmyzem, protože takové celotáborové škrábání je dost nepříjemné a to nemluvíme o tahání klíšťat. Tedy první rada:
1. nezapomeňte velkou zásobu repelentu

Repelent se nikdy nestříká v blízkosti podsad se stany 😒 – ty jsou totiž impregnované (ošetřeny tak, aby byly voděodolné) a když se do nich repelent dostane, snadno tu impregnaci naruší a do stanu začne zatýkat. Druhá rada:
2. pamatujte na použití repelentu daleko od podsady a pokud do stanu začne zatýkat, okamžitě to oznamte

Pokud je jakýkoli problém zdravotní, tak i když většina vedoucích má zdravotnický kurz, obracejte se rovnou na táborovou zdravotnici Áďu – ta vede světlušky a je zároveň i zdravotní sestřička, nemusíte se jí bát, dokáže si poradit skoro se vším
3. dobrý zdravotník je poklad 😊

A celý tým vedoucích zvládá provoz tábora a všechny možné problémy, které by se tam mohly udát, jak nejlépe může 😊. A mají telefony, kdyby bylo potřeba se poradit s někým z venčí, nebo dát vědět domů rodičům, ale na samotném tábořišti signál ani elektřina nejsou – proto si tam ani vy neberte nic, co by potřebovalo dobýt
4. je zakázáno – protože je to naprosto zbytečné – s sebou brát MOBIL, NOTEBOOK, TABLET, CHYTRÉ HODINKY, POWERBANKU…nebo cokoli, co se musí nabíjet 🤷‍♀️

Čelovku nebo fitness náramek mějte nabytý před odjezdem na tábor tak, aby vám 2 týdny vydrželi a nic víc nepotřebujete – ani na to nebudete mít čas 😉

Přípravy na tábor – Posudek o zdravotní způsobilosti

Odjezd na palubě lodi královny Alžběty z Yorku nás čeká už za pouhých 19 dní a 3 hodiny! (odpočítávadlo najdete na stránkách 🙂 )

Nezapomeňte ovšem doložit to, že se můžete nalodit potvrzením od vašeho lékaře – je nutné odevzdat jím potvrzený formulář (co nejdříve, někdy je těžké získat termín a ještě začíná doba dovolených, takže vy sami můžete být s rodiči pryč). Vzor toho formuláře najdete v příloze a dodejte jej co nejdříve – tedy ti, co to ještě neudělali, nebo ho nemají z loňska (platnost tohoto posudku je na 2 roky).

Můžete zavolat Vendelínovi, Migi, nebo ho donést po dohodě do klubovny 🙂

Závěrečná schůzka

Tak, poslední víkend – a pak jsou prázdniny (jupí 🙂 ) – to ale znamená i prázdniny pro oddílovou činnost, takže s většinou z vás se uvidíme zas až za 2 měsíce.

Abychom si to užili, poslední schůzka bude 2x tak dlouhá, v Hoře, za MB směrem na Lukov (ale většina z vás už tam určitě byla). Nebojte, i když letos nejedeme rublony, tak odměnu si zasloužíte – ale to se nechte překvapit.

Takže – sraz u Hory (v odbočce k úpravně vody) v 16:00, loučit se budeme až v 19:00 ve městě na ulici K Hoře. Nezapomeňte hlavně dostatek pití – venku bývá horko a nebudeme u klubovny, kde by se voda dala snadno dopustit.

Jinak všechny věci na schůzku, nůž a dobrou náladu 🙂 budeme se těšit

Místo, kde se sejdeme
Jeskyně v Lukovské hoře

Jak se připravit na předtáborovku?

Předně – mějte všechno sbaleno v jedné krosně, kterou dokážete unést = žádné zbytečnosti 🙂 – a ani nic zvláštního potřebovat nebudete – vlastně jen věci, co už znáte ze seznamu tady na stránkách. Pro připomenutí koukněte vpravo nahoře „Pro členy“ -> „Potřebné vybavení“

Nezapomeňte nic z toho, co je tam napsáno a jako vždycky ne že v tom necháte mamku s taťkou samotné vy plantážníci! Zkuste to jak Mluvka, co si vždycky ten seznam vytiskne a pomáhá s balením a kontrolou 🙂

Zatím se ještě netěšte na podsady, budeme spát ve zděné budově, co se jmenuje TZ Junior, kdybyste si ji chtěli předem omrknout, tak si ji můžete najít tady ZÁKLADNA.

A s těmi zbytečnostmi je to myšleno vážně – základna je 5 km od železniční stanice, takže si tam ty batohy budeme muset donést sami, ale žádný strach, s vedoucími vám ten batoh trochu odlehčíme a kdyby přišli nějaké zdravotní problémy, jako extrémně bolavé nohy, tak vás tam donesem i s batohem 😀

A kdyby cokoli pište a volejte Vendelínovi nebo dejte vědět na oddílový mail sirius@skaut.cz

Venkovní okolí Táborové Základy Junior